تجهیز آشپزخانه‌های دانشگاه به دستگاه های اتوماتیک ظرفشویی

Home / تجهیز آشپزخانه‌های دانشگاه به دستگاه های اتوماتیک ظرفشویی

معاون دانشگاه خواجه نصیر خبر داد؛

تجهیز آشپزخانه‌های دانشگاه به دستگاه های اتوماتیک ظرفشویی

تجهیز آشپزخانه‌های دانشگاه به دستگاه های اتوماتیک ظرفشویی

تجهیز آشپزخانه‌های دانشگاه به دستگاه های اتوماتیک ظرفشویی

معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر از تجهیز آشپزخانه های این دانشگاه به دستگاه های اتوماتیک ظرفشویی و حذف روش شستشوی سنتی خبر داد.

عبدالمجید خشنود در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص برنامه های این معاونت در سال ۹۹، گفت: فارغ از برنامه های سال بعد، در شرایط کنونی و نظر به تعطیلی دانشگاه ها به علت شیوع ویروس کرونا، در تلاش هستیم در حوزه بحث تغذیه و رستوران ها، دستگاه های اتوماتیک ظرفشویی را جایگزین کنیم.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی افزود: متاسفانه در رستوران های دانشگاه همچنان از روش شستشوی سنتی استفاده می شود، با این وجود اما با تعطیلی رستوران ها در شرایط کنونی، تلاش می کنیم به زودی این دستگاه ها را تهیه و رستوران هایمان را به آن تجهیز کنیم.

خوشنود ضمن اشاره به اینکه این اقدام به منظور ارتقا وضعیت نظافت رستوران ها صورت می گیرد، تصریح کرد: یکی از گام های مهمی که در راستای این اقدام برداشته شده این است که در یکی از رستوران های بزرگ دانشگاه که در واقع، مرکز پخت غذای خوابگاه ها نیز محسوب می شود، کار نصب این تجهیزات را آغاز کرده ایم.

وی گفت: موضوع دیگر که از سال ۹۷ شروع و آن را در سال ۹۸ نیز دنبال کردیم و تصمیم داریم در سال ۹۹ با جدیت ادامه دهیم، بحث استقرار نظام ایمنی و سلامت است که خوشبختانه مراحل تکمیل آن در دست اجراست.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه خواجه نصیر با ابراز امیدواری نسبت به تکمیل این کار و متعاقب آن، اخذ استانداردهای ارگان ها و نهادهای معتبر، افزود: هرچند هنوز با ایده آل مد نظرمان فاصله داریم، اما گامهای بزرگ و موثری در این راستا برداشته شده است.

خوشنود ادامه داد: در همین جهت با توجه به همکاری یکی از شرکت های ایمنی و سلامت با دانشگاه خواجه نصیر، دوره های آموزشی برای کارکنان برگزار شده است. همچنین فضاسازی، رنگ آمیزی، حذف موکت و جایگزینی سرامیک به منظور ارتقای بهداشت و سلامت دانشجویان از جمله اقدامات موثر در بازسازی و نوسازی سراهای دانشجویی به شمار می رود.

وی افزود: به منظور بهبود وضعیت سلف سرویس، خوابگاه های خودگردان و سرویس های رفت و آمد اقدامات خوبی در سال۹۸ صورت گرفت که در سال ۹۹ نیز ادامه دارد.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه خواجه نصیر گفت: امیدواریم که در سال ۹۹، جهش خوبی را در خصوص استقرار نظام ایمنی و سلامت در اماکن مختلف دانشجویی؛ هم رستوران ها و هم خوابگاه ها شاهد باشیم.