نشست مدیران مسئول نشریات دانشجویی به بعد از کرونا موکول شد

Home / نشست مدیران مسئول نشریات دانشجویی به بعد از کرونا موکول شد

مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم:

نشست مدیران مسئول نشریات دانشجویی به بعد از کرونا موکول شد

نشست مدیران مسئول نشریات دانشجویی به بعد از کرونا موکول شد

مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم گفت: «نشست مدیران مسئول نشریات دانشجویی» که قرار بود اردیبهشت یا خرداد ۹۹ برگزار شود به دلیل شرایط موجود با تاخیر برگزار خواهد شد.

محمد هادی عسکری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برنامه‌های معاونت فرهنگی وزارت علوم گفت: برخی از برنامه‌های معاونت فرهنگی تحت تاثیرشیوع ویروس کرونا در سال گذشته برگزار نشد و به سال ۹۹ موکول شد.

وی ادامه داد: مراسم اختتامیه «دوازدهمین جشنواره دانشجویی بین المللی حرکت» قرار بود که فروردین ماه ۹۹ برگزار شود، کارهای مربوط به آن نیز انجام شده ولی اختتامیه آن برگزار نمی‌شود. همچنین «نشست مدیران مسئول نشریات دانشجویی» نیز که قرار بود اردیبهشت یا خرداد ۹۹ برگزار شود به دلیل شرایط موجود با تأخیر برگزار خواهد شد.

مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم درباره پویش‌هایی که توسط معاونت فرهنگی وزارت علوم برگزار شد نیز گفت: یکی از پویش‌ها، پویش ملی و دانشجویی با نام «زندگی دست یاریگر توست» بود که با حضور دانشجویان داوطلب و با هدف کمک‌رسانی برای شکست بیماری کرونا و با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت شکل گرفت.

عسکری افزود: با توجه به فراخوان «پویش دانشجویی مقابله با کرونا»، سامانه ثبت‌نام دانشجویان داوطلب برای مشارکت در این پویش ملی راه‌اندازی شد و دانشجویان می‌توانند با مراجعه به لینک http://itmfd.behdasht.gov.ir/page/corona نسبت به ثبت‌نام در این پویش ملی اقدام کنند.

وی ادامه داد: دانشجویان متقاضی برای شرکت در این پویش‌ها، میزان علاقمندی خود برای فعالیت در حوزه‌های مختلفی مانند، خود مراقبتی، آگاهی بخشی، امداد و نجات و مواردی که در فرم‌ها ثبت شده اعلام می‌کنند، اطلاعات آنها احصاء می‌شود و براساس استان محل سکونت دانشجویان، از طریق معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت به ستاد مقابله با کرونا در هر استان ابلاغ می‌شود و آنها جایی که لازم باشد از این ها استفاده می‌کنند.

عسکری افزود: یک پویش دیگر هم «همه دانشگاهیان و همه مردم» بود که یک پویش سراسری بود، از دانشگاهیان و مردم درخواست کردیم در این پویش مشارکت کنند و با توجه به اینکه مهمترین حربه برای مقابله با کرونا جلوگیری حضور در مجامع و خیابان است گفتیم هر عضو دانشگاه و هر عنصر دانشگاهی بتواند به ۱۰ نفر از نزدیکان از طریق فضای مجازی تاکید کند که کمپین در خانه بمانیم را جدی بگیرند، خود مراقبتی و دیگر مراقبتی داشته و موارد بهداشتی را رعایت کنند.