تعطیلی دانشگاه‌ها مهم‌ترین تاثیر کرونا بر حوزه آموزش

Home / تعطیلی دانشگاه‌ها مهم‌ترین تاثیر کرونا بر حوزه آموزش

معاون آموزشی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان عنوان کرد:

تعطیلی دانشگاه‌ها مهم‌ترین تاثیر کرونا بر حوزه آموزش

تعطیلی دانشگاه‌ها مهم‌ترین تاثیر کرونا بر حوزه آموزش

تعطیلی دانشگاه‌ها مهم‌ترین تاثیر کرونا بر حوزه آموزش

معاون آموزشی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان، مهم‌ترین تاثیر شیوع بیماری کرونا در حوزه آموزش را تعطیلی دانشگاه‌ها عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی قائمی شامگاه سه شنبه در نشست خبری که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با بیان این روزها که کل دنیا با شیوع ویروس کرونا درگیر شده، دانشگاه‌ها نیز از این قضیه تاثیر گرفته و حوزه آموزش تعطیل شده است، گفت: امروز که کادر پزشکی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در تلاش هستند، دانشجویان دانشگاه علوم‌پزشکی به عنوان دستیاران رشته‌های تخصصی و کارورزان این رشته در خط مقدم حضور دارند.

وی با یادآوری اینکه دانشگاه علوم‌پزشکی با توجه به رشته‌های متنوعی که دارد، دانشجویان این دانشگاه تعطیل نبوده و در کنار کادر درمانی حضور فعالی دارند، افزود: معاونت آموزشی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان برای اینکه دانشجویان این دانشگاه بتوانند با فراغ بال بیشتری در کنار کادر درمانی، حضوری فعال در عرصه مقابله با شیوع ویروس کرونا داشته باشند، وسایل حفاظت فردی را برای این دانشجویان تامین کرده است.

قائمی با اشاره به اینکه در برخی مواقع دانشجویان به طور مستقیم با بیماران کرونایی درگیر هستند که این موضوع در بین دانشجویان رشته‌های عفونی و داخلی بیشتر مشهود است، تصریح کرد: با توجه به اینکه این روزها همه باید در خدمت کادر درمانی باشیم، به همین خاطر دانشجویانی که در سایر بخش‌ها فعالیت می‌کردند، با گذراندن آموزش‌های لازم، به بخش عفونی و داخلی کمک خواهند کرد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان در ادامه با بیان اینکه این روزها آموزش‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا به سمت آموزش‌های مجازی سوق پیدا کرده است، ادامه داد: قبل از اینکه این بیماری شیوع پیدا کند، زیرساخت‌های لازم برای ارائه آموزش‌ها به صورت مجازی فراهم شده بود، به همین خاطر مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

قائمی با اشاره به اینکه امروز فرصتی فراهم شد تا بتوانیم زیرساخت‌های آموزش مجازی خود را محک جدی بزنیم، خاطرنشان کرد: فراموش نکنیم که در این شرایط، معیشت مردم و سلامت جامعه دو موضوعی است که این روزها مقابل هم قرار گرفته و شرایط کسب و کار مردم به‌ویژه اقشار آسیب‌پذیر شرایط مطلوبی ندارد.