تشکیل کلاسهای مقطع دکترا در شرایط فعلی تصمیمی غیرکارشناسانه است

Home / تشکیل کلاسهای مقطع دکترا در شرایط فعلی تصمیمی غیرکارشناسانه است

تشکیل کلاسهای مقطع دکترا در شرایط فعلی تصمیمی غیرکارشناسانه است

کاشان – عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: با توجه به اینکه تنها دو دانشگاه تربیت مدرس و تهران بیش از ۸۵۰۰ دانشجوی دکترا دارد، حضور دانشجویان این مقطع در دانشگاه‌ها، در شرایط کنونی به صلاح نیست.

سیدجواد ساداتی نژاد در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به شیوع ویروس کرونا و لزوم عدم برگزاری تجمعات اظهار داشت: طبق نظر کارشناسان یکی از مهمترین حوزه های شیوع ویروس کرونا مراکز آموزشی است.

سیدجواد ساداتی نژاد

سیدجواد ساداتی نژاد

وی با بیان اینکه از زمان شیوع ویروس کرونا مراکز آموزشی و دانشگاه های کشور تعطیل شد، ابراز داشت: این تعطیلی ها مخصوص مرکز و یا پایه خاصی نیست و از مقطع ابتدایی در مدارس تا تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ها شامل این مهم می شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد به برخی از اظهارنظرها تصریح کرد: تمام نقاط کشور در حال حاضر در شرایط قرمز ویروس کرونا قرار دارد و هیچ شهر و یا استانی از این قاعده مستثنی نیست.

حضور دانشجویان دکترا در کلاسهای دانشگاهی، تصمیمی غیرکارشناسانه

وی با بیان اینکه تعطیلی مقاطع تحصیلی جز دانشجویان مقطع دکترا هم می شود، تاکید کرد: اینکه گفته می شود دانشجویان دکترا باید سرکلاسها حضور داشته باشند یک تصمیم غیرکارشناسی شده است.

ساداتی نژاد با اشاره به اینکه تصمیمات دولت در حوزه آموزش باید کارشناسی شده باشد، تصریح کرد: با توجه به اینکه فقط دو دانشگاه تربیت مدرس و تهران بیش از ۸۵۰۰ دانشجو در مقطع دکترا دارد، حضور این تعداد دانشجو در دانشگاه به صلاح دانشگاه و دانشجویان نیست.

تعطیلی مدارس و دانشگاه ها یک موضوع تخصصی و علمی است

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تعطیلی مدارس و دانشگاه ها یک موضوع تخصصی و علمی است، افزود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مرجع تصمیم گیری درباره تعطیلی دانشگاه ها و مراکز آموزشی است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: با توجه به اینکه تمام دوره ها و کلاس های آموزشی در تمام مقاطع تحصیلی به صورت مجازی برگزار می شود، از وزارت ارتباطات می خواهیم با انجام تمهیدات لازم زیرساخت های لازم را برای بهره مندی هر چه بیشتر دانش آموزان و دانشجویان از دوره های مجازی را فراهم کنند.