اعتراض جمعی از اساتید به انتصاب سرپرست جدید دانشگاه شهیدبهشتی

Home / اعتراض جمعی از اساتید به انتصاب سرپرست جدید دانشگاه شهیدبهشتی

جمعی از اساتید دانشگاه شهیدبهشتی طی بیانیه‌ای ضمن اعتراض به شیوه انتصاب سعدالله نصیری‌قیداری به عنوان سرپرست این دانشگاه تاکید کردند: این انتصاب سیاسی موجی از نگرانی را در میان قاطبه اساتید برانگیخته است.

جمعی از اساتید دانشگاه شهیدبهشتی طی بیانیه‌ای ضمن اعتراض به شیوه انتصاب سعدالله نصیری قیداری به عنوان سرپرست این دانشگاه تاکید کردند: در زمانی که دانشگاه جامع شهید بهشتی قبل از شروع سال تحصیلی جدید نیازمند آرامش مضاعف است، انتصاب سیاسی آقای سعداله نصیری قیداری به سرپرست دانشگاه موجی از نگرانی در میان قاطبه اساتید بر انگیخته است.

دانشگاه شهیدبهشتی

دانشگاه شهیدبهشتی

در این بیانیه آمده است:

« از آنجایی که دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در عرصه علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی شرایط بسیار دشواری را بر اساس برنامه‌های دشمن طی سالهای اخیر تجربه نموده اند و در زمانی که دانشگاه جامع شهید بهشتی قبل از شروع سال تحصیلی جدید نیازمند آرامش مضاعف است، انتصاب سیاسی آقای سعداله نصیری قیداری به سرپرست دانشگاه موجی از نگرانی در میان قاطبه اساتید بر انگیخته است.

رصد مطالعات به‌عمل آمده نشان می‌دهد نامبرده بدون طی نمودن ضوابط و قواعد هیات اجرایی جذب و با فشار وزارت علوم از مهر ماه 1393 به دانشگاه منتقل و طی پنج سال اخیر نیز کمترین حضور و فعالیت‌های علمی را داشته است به نحوی که نه شناخت مناسبی از اساتید و محیط دانشگاه و نه وضعیت کلی ساز و کار اداره یک دانشگاه جامع را داشته و نه ظرفیت‌های موجود فعلی را می‌شناسد که این آزمون و خطا خطر پنهانی است که می‌تواند سرنوشت ماموریت‌ها، وظایف و رسالت دانشگاه را در آینده دچار وقفه نماید.

ن دانشگاه با قدمت شصت ساله که مزین به نام اسوه عدالت شهید مظلوم بهشتی و افتخار آفرینی عرصه علمی و شهادت دکتر مجید شهریاری را بر دوش خود دارد و به آن می‌بالد تا کنون تعداد زیادی از مدیران را اعم از معاون اول ریاست جمهوری، وزرا، نمایندگان مجلس، معاونین وزرا و ده ها مدیر ارشد را در عرصه های مختلف کشور و جهت پیشبرد اهداف عالیه نظام تربیت نموده است و از ظرفیت فعلی 1000 استاد در رشته های مختلف با توانمندی های مضاعف برخوردار بوده و انتصاب فردی که هیچگونه شناختی به دانشگاه نداشته توهین به آنان قلمداد و در زمانی که لازم است امید بعنوان یک سرمایه اصیل و اساسی در قشر فرهیخته اساتید زنده نگه داشته و به جامعه تزریق شود با عث از بین بردن انگیزه و ایجاد شائبه سیاست بازی در اداره امور، و دانشگاه را از مسیر تعالی خود می تواند دور سازد.

لذا ضمن اعتراض به شیوه انتصاب خواستار تجدید نظر در انتخاب اخیر به منظور پیشگیری از هرگونه وقفه در امور دانشگاه داریم.»

لازم به ذکر است، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طی در روزهای گذشته طی حکمی سعدالله نصیری قیداری را به سمت سرپرست دانشگاه شهید بهشتی منصوب کرد. پیش از آن هم سید حسن صدوق ریاست دانشگاه شهید بهشتی را برعهده داشت